FREE Shipping in Albania
Krem dielli për fytyrën

Krem dielli për fytyrën nga AMI’S BEAUTY

Kremi diellit është një produkt kozmetik i përdorur për të mbrojtur lëkurën nga dëmtimet e shkaktuara nga rrezet e diellit.
AMIS BEAUTY është një markë e specializuar në prodhimin e produkteve kozmetike, përfshirë ketu dhe kremrat e diellit për fytyrën

Përdorimi i kremrave të diellit është shumë i rëndësishëm për të mbrojtur lëkurën nga dëmtimet e diellit si: djegiet, plakjen e parakohshme, rrudhat, ,dhe shfaqjen e njollave kafe nga dielli.
Kremrat e diellit zakonisht janë me faktor mbrojtës (SPF), që tregon për fuqinë e mbrojtjes së këtij produkti kundër rrezeve të diellit.

Për të përdorur krem dielli në mënyrë efektive, më poshtë janë disa këshilla të dobishme:

1. Aplikoni krem dielli 30 minuta para se të ekspozoheni në diell për t’u siguruar që produkti të ketë efektin e duhur.
2. Sigurohuni që kremi diellit të aplikohet në të gjitha pjesët e fytyres dhe te qafes që do të ekspozohen në diell, përfshirë vendet ku keni nishane apo plage.
3. Përdorni sasi të mjaftueshme të kremit të diellit dhe rishpërndani produktin çdo 2 orë për të siguruar mbrojtjen e qëndrueshme.
4. Mos harroni të përdorni krem dielli edhe në ditë me re dhe kohë të zymte, pasi rrezet UV mund të jenë pranë edhe në këto kushte.
5. Sigurohuni të përdorni një krem dielli të përshtatshëm për tipin tuaj të lëkurës. Disa produkte janë të veçanta për lëkurën e thatë, të ndjeshme, të akneshme, etj.

Përveç përdorimit të kremrave te diellit, është gjithashtu e rëndësishme të mbani mend këto këshilla për të ruajtur lëkurën tuaj të shëndetshme:

1. Mbani veten larg ekspozimit të tepruar në diell, veçanërisht gjatë orëve më të nxehta të ditës (nga 10:00 deri në 16:00).
2. Pini shumë ujë për të shmangur dehidratimin dhe qendroni në hije.

Pamja dhe shëndeti i lëkurës tuaj janë të rëndësishme, prandaj përdorimi i kremrave të diellit është një mënyrë e shkëlqyer për të siguruar mbrojtjen e duhur nga efektet negative të rrezeve të diellit. Nëse dëshironi të blini një krem dielli nga AMIS BEAUTY, kërkoni për produkte të mirëvendosura dhe me kualitet të mirë. Gjithmonë lexoni etiketën dhe udhëzimet për përdorimin e produktit për të siguruar përdorimin sa më të suksesshëm dhe të sigurt.

SHIKO PRODUKTIN

Sale!
,

KREM DIELLI SPF 50+

(8 customer reviews)

Original price was: L4,200.00.Current price is: L3,570.00.

Ultra High Protection SPF 50+ me një formulim të avancuar ofron mbrojtjen maksimale të lëkurës.
E përshtatshme për të gjitha tipet e lëkurës, edhe ato më delikate.

Funksionet kryesore:
-MBRON LËKURËN NGA RREZATIMET POR EDHE NGA DJEGIET
-PARANDALON KRIJIMIN E NJOLLAVE KAFE
-PARANDALON PLAKJEN E LËKURËS
-MBRON ZONAT DELIKATE SI :
–NISHANET
–TATUAZHET
–PLAGËT
– HIDRATON INTENSIVISHT EPIDERMËN DHE MBRON NGA DEHIDRATIMI

Sasia : 50 ml


You save: L630.00 (15%)

Description

INGREDIENTË AKTIV:
– Ekstrakt Mango
-10 Acide Hialuronike
– Vitamine E
– Gjalp Shea
– Vaj Argani

VLERË E SHTUAR:
– Dermatologjikisht dhe Klinikisht të testuar
– Cruelty Free
– 0 Paraben, 0 Vajraminerale, 0 ngjyrues
– Formuluar dhe prodhuar në Itali

KESHILLA
Para se të ekspozoheni në diell aplikoni një shtresë të bollshme produkti dhe riaplikoni shpesh pergjatë kohes qe jeni te ekspozuar, veçanërisht pas djersitjes ose pasi jeni lagur ose tharë.
Shmangni ekspozimin në diell të drejtpërdrejtë gjatë orëve më të nxehta të ditës dhe mbajini fëmijët larg diellit.
Këshillohet gjithashtu që të mbroni veten duke mbajtur kapele.

8 reviews for KREM DIELLI SPF 50+

 1. Geralda Vokrri

  ahh ca shkelqimi te bukur jep ky kremi

 2. Nertila Hida

  forever my favorite <3

 3. Katerina S.

  ja vlen 200% per cmimin qe ka

 4. Klea Islamaj

  me pelqen shume se me ka parandaluar krijimin e njollave kafe ne lekure plus ma mban shume te hidratuar dhe te mbrojtur nga dielli .
  sme eshte skuqur asnjeher lekura,perkundrazi merr dhe nje ngjyre si ne nuance toke

 5. Artemisa Halilaj

  Lekura ime eshte dashuruar me kete produkt

 6. Ardita lecini

  Shum i mire,me pelqen shume.Bravo Ami vertet ke prodhuar produkte sh cilesre…

 7. Gesmerjana

  E sygjeroj 100% , shume i lehte ne lekure te mos flasim per shkelqimin qe le pas aplikimit 😍

 8. Xhuljana B.

  Me kete SPF mund te rrish perballe diellit dhe lekura ka super mbrojte.
  Me pelqen shume shkelqimi dhe tekstura e tij. E rekomandoj 100%

Add a review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *